INHORGENTA DA TEK TÜRK FİRMASI!

 

Dünyanın sayılı prestijli saat ve mücevher fuarlarından biri Inhorgenta, bu yıl 14-17 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı. Almanya’da gerçekleşen fuarda Türkiye’yi temsil eden tek Türk firması, Essa Grup’un bünyesinde bulunduğu Daniel Klein Group oldu.

47.si düzenlenen saat ve mücevher fuarı Inhorgenta, bu yıl 80 fazla ülkeden 26.000 ziyaretçi ve 130 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen fuarda Daniel Klein Group’ta katılımcılar arasındaydı. Türkiye’yi bu uluslararası platformda temsil eden tek Türk firması Daniel Klein Group, 3’ü kendine ait 5 saat markasıyla fuarda yerini aldı.

Ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Daniel Klein Group, hazırladığı yeni koleksiyonlarıyla yoğun ilgi gördü. Kendisine ait markaları Daniel Klein, Freelook, Bigotti ve dünya lisansörlüğünü üstlendiği Santa Barbara Polo & Racquet Club ve Sergio Tacchini markalarının üretimini ve tüm dünyaya dağıtımını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çevik markalarıyla ilgili şunları söyledi: ‘’Daniel Klein markasında sloganımız olan “Herkes için moda” her tarzdan insana ve her renk ve model saat üretmemizden ileri gelmektedir. Modaya uygun ve zengin ürün çeşitliliğiyle ürünlerimizi, dünyada saygın distribütörlerimizle ve tüketicilerle buluşturuyoruz. Freelook markamız, her mevsimin, her dönemin kadınlarına hitap eden bir koleksiyon tasarlıyor ve üretiyoruz. Diğer yandan 1966’da kurulan ve sağlam temelleri bulunan İtalyan spor markası Sergio Tacchini için tasarlanan saat koleksiyonumuz; özellikle stil sahibi erkeklerin tercihi. Klasik saat tasarımlarını modern teknolojiyle harmanladığımız koleksiyonlar, hem görüntü hem de kullanılabilirlik sunuyor. Yine Amerika’daki en eski ve prestijli polo kulübü, Santa Barbara Polo & Racquet Club için tasarladığımız koleksiyonlar, kaliteli işçilik ve malzeme ile imal ediliyor. Bir nevi moda öncüsü markamızın tasarımları ve çizgileri kendine özel dokunuşlara sahip.’’

2020 yılsonu hedeflerinin, dünya saat sektöründe Türkiye’nin adını dünyaya en iyi şekilde duyurmak olduğunu kaydeden Çevik, 50 yıllık tecrübe ve deneyimli ekibiyle Daniel Klein Group’un daha büyük başarılara imza atacağının altını çizdi.