1970 yılında aile şirketi olarak kurulan Essa Grup, Türkiye saat piyasasında faaliyet göstermekte olup, pazarın öncü firmalarındandır.

Daniel Klein, Freelook ve Bigotti markalarının sahibi olan grup firmamız, dünya lisansörlüğünü üstlendiği Sergio Tacchini ve Santa Barbara Polo & Racquet Club’ı Türkiye ve dünya pazarında başarılı bir şekilde temsil etmektedir. 2019 itibariyle de Japon markası Q&Q’ nün Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir.

50 yıllık başarılı bir geçmişe sahip Essa Grup, geride bıraktığı yıllarda imza attığı başarılarla yetinmeyip sahip olduğu markaları, dünyaca kabul görmüş ve ün kazanmış saat markaları haline getirmiştir.

Dünyadaki 80 ülkede distribütörlüğü bulunan grup firmamız, Türkiye’de yaklaşık 2500 bayiye hizmet sağlıyor. Alanında uzman teknik servis departmanı ve eğitimli personeliyle, satış sonrası profesyonel destek hizmeti sağlıyor.

Türkiye ve Hong Kong merkezli ofislerimizde 200, üretim fabrikasındaki yaklaşık 800 ekibiyle hem yurt içi, hem yurt dışında çalışmalarını sürdürüyor.

Yarım asırdır zamanı değerli kılan Essa Grup, müşteri memnuniyeti ve dürüstlük felsefesi ile tüm markalarını tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor.