İsviçre Jura Dağları’nın merkezine yakın bir yerde, NEUCHÂTEL kantonunda, 3.300 feet yükseklikte, İsviçre’nin en güzel vadilerinden birinde yer alan les ponts de martel köyü yer almaktadır. Burada, 1886 yılında Edmond Mathey-Tissot, MATHEY-TISSOT SAAT Şirketini kurdu. Ardından kaliteye, dürüstlüğe ve kişisel hizmete dayalı benzersiz ve muhteşem bir hikaye başladı.

Mathey-Tissot başlangıçta bir buçuk saatin sinyalini veren “tekrarlayıcı” saatlerde uzmanlaştı. Kısa bir süre sonra şirket, o kadar ustalık ve hassasiyetle hazırlanmış kronografların (kronometrelerin) üretimini üstlendi ve hemen basarıya ulastı. Mathey-Tissot aynı zamanda Le Coultre üreticisinin kronograf mekanizmaları için hazırladığı taslak gibi tanınmış eskizlere dayanarak yüksek kaliteli mekanizmalar üreten bir üretici olarak da kısa sürede tanındı.

Mathey-Tissot’nun komple ve tamamlanmış saatler ve/veya mekanizmalar alanındaki prestijli müşterileri şunlardı: Zenith, Vacheron & Constantin, IWC, Movado, Ulysse Nardin, Girard Perregaux, Concord, Jaeger, Le Coultre, Longines, Heuer, Piaget, Breguet , Alpina, Tissot, Hy. Moser ve Cie… Peki Mathey-Tissot sizin için ne yapabilir? Saatleri sizin için özelleştirebiliriz. Kaynaklarınızı ve becerilerinizi özel ihtiyaçlarınızla eşlestirebiliriz. Dünya çapındaki temsilcimiz aracılığıyla size benzersiz bir hız ve verimlilikle hizmet verebiliriz. Her şeyden önce size Mathey-Tissot adıyla simgelenen kaliteyi ve tarihi sunabiliriz.

Önceki Marka

1998’den beri saat sektöründe olan Daniel Klein; dünya çapında 85 ülkedeki 18.000 satış noktasında, neredeyse her dakika, 1 saat satan,…
Sonraki Marka

Italyan mükemmelliginin, son teknoloji tasarımın ve mekanik hassasiyetin tartısmasız amblemini simgeleyen bir marka olan Maserati, Trident…